Sčítanie obyvateľov 2021

Vážení rodičia,

už len 9 dní potrvá elektronické Sčítanie obyvateľov 2021. Na stránke www.scitanie.sk sa môžete cez počítač, mobil či tablet bezpečne a z pohodlia domova sčítať už len do 31. marca.

Ak ste sa už sčítali, ďakujeme vám. Ak so sčítaním ešte váhate, vaša mestská časť vám bude vďačná, ak to urobíte. Je to dôležitý klik pre našu spoločnú budúcnosť, pre budúcnosť Starého Mesta.

Aby sčítanie prebehlo správne, pripomíname:

  • Nezabudnite sčítať vaše deti. Sčítať ich znamená vyplniť za ne (alebo spolu s nimi) sčítací formulár. Sčítať deti neznamená len označiť vo vašom sčítacom formulári, že deti máte.
  • Sčitujú sa aj cudzinci, ktorí dlhodobo pobývajú na Slovensku – ak teda máte v rodine, medzi priateľmi či známymi niekoho takého, dajte mu o tom vedieť.
  • Sčitujú sa aj obyvatelia Starého Mesta, ktorí momentálne žijú v zahraničí. Prosím, dajte im o tom vedieť tiež.
  • Rozhodujúcim okamihom sčítania je polnoc z 31. 12. 2020 na 1. 1. 2021. Preto ak sa vám narodilo dieťatko 1. januára 2021, do sčítania ho už nezapočítate. Za vášho blízkeho, ktorý skonal 31. decembra 2020 však ešte treba vyplniť sčítací formulár.
  • Ak to potrebujú, pomôžte so sčítaním Vašim blízkym, priateľom, známym, ktorí by mohli mať s vyplnením sčítacieho formulára problémy. 
  • Ak máte otázky, obráťte sa na našich kolegov z miestneho úradu, ktorí riešia Sčítanie obyvateľov 2021.  Ochotne vám pomôžu. Môžete im zavolať na tel. č. +421 2 5924 6421, alebo napísať mail na scitanie@staremesto.sk

Po uzavretí elektronického samosčítania tí, ktorým sa z akýchkoľvek príčin nepodarilo sčítať sa elektronicky, budú mať ešte možnosť sčítať sa v rámci asistovaného sčítania. Miestny úrad vytvorí niekoľko kontaktných miest, kde budú môcť s pomocou sčítacích asistentov vyplniť sčítací formulár.

O počte a rozmiestnení sčítacích kontaktných miest budeme včas informovať prostredníctvom komunikačných kanálov Starého Mesta – na oficiálnej webovej stránke staremesto.sk, na FB profile Staré Mesto – srdce Bratislavy a v bezplatnej mobilnej aplikácii SOM Staré Mesto.

Staré Mesto počíta s každým z vás.
Dajte nám vedieť, koľko vás je.

Ďakujeme.
Mestská časť Bratislava-Staré Mesto